Ve stopách zločinu: Československý kanibal (1. 11. 2018, 18:00)

Novinka Tip
250 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Zážitková procházka ve stopách posledního popraveného vraha v Československu, včetně rekonstrukce osudových okamžiků přímo na místě činu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

4. října 1981, Praha 5...
 
Muž, který ještě netuší, že bude brzy v policejním spisu uveden jako "náhodný svědek", se rozhodne uposlechnout volání přírody a odskočit si do blízkého křoví. Místo toužené úlevy ale nachází tělo znásilněné ženy přikryté pohozeným kabátem. Právě tento kabát nakonec povede k vyřešení vraždy.
 
A ne jediné.
 
Rozjíždí se rozsáhlé vyšetřování, během kterého policie prověří přes tři tisíce osob.
 
V roce 1982 uvízne v policejních osidlech muž, který se k vraždě u Motolského potoka doznává. Vyšetřovatelé jsou však k jeho přiznání zdrženliví. Z dalšího šetření totiž vyplývá, že je duševně chorý, a navíc byl v době činu prokazatelně za mřížemi.
 
Kriminalisté by jej v tu chvíli nejspíše předali do péče psychiatrů, nebýt jedné části mužovy výpovědi -- tvrzení, že ženu uškrtil jejími vlastními silonovými punčochami.
 
Informace, kterou kvůli kabátu zakrývajícímu tělo ženy mohli znát jen kriminalisté a vrah.
 
Údajný vrah nakonec přiznává, že historku o vraždě slyšel v hospodě od kamaráda, který mu následně ukázal i místo činu. Nikdo prý onoho kamaráda nebral moc vážně. A jak že se ten kamarád jmenoval?
 
Ladislav Hojer.
 
23letý vyučený sklenář u výslechu dlouho neodolává a k vraždě u Motolského potoka se přizná. Vzhledem ke způsobu provedení činu ale kriminalisté mají tušení, že Hojer nemusel vraždit poprvé...
 
V tu chvíli ještě ani Jiří Markovič -- hlavní vyšetřovatel případu a budoucí kriminalistická legenda -- netuší, že začíná rozkrývat sérii dost možná nejbrutálnějších zločinů v československé historii.
 
Když se v roce 1986 Ladislav Hojer stane posledním popraveným vězněm v Československu, umírá jako člověk, kterému bylo prokázáno pět vražd.
 
Dodnes se ale nabízí otázka, kolik jich zůstalo neprokázaných...
 
Případ Ladislava Hojera od začátku do konce provázela celá řada podivných okolností. K téměř všem vraždám se původně přiznal někdo jiný. Několik podezřelých v případech jednotlivých vražd ze záhadných důvodů spáchalo sebevraždu. A mezi vyšetřovatelem a pachatelem se vytvořil vztah, který kolegové Jiřího Markoviče označovali za téměř otcovský...
Přesto nejsou mnohá fakta případu dodnes veřejnosti známá. Mimo jiné i proto, že v dubnu roku 1985 zavraždil tehdy teprve 16letý mladík vdanou matku dvou dětí. Blížila se VI. československá spartakiáda a onen mladík se jmenoval Jiří Straka...
 
Dnes se po více než 30 letech opět otevírá možnost nahlédnout do historie a policejních spisů v případu Ladislava Hojera. A to dokonce naživo, v místech, kde se odehrála jeho poslední, osudová pátá vražda. Přesně to nabídne v pořadí třetí zážitková procházka Ve stopách zločinu. Podplukovník ve výslužbě Radek Galaš a jeho kolega Jan Holub již mají dokumentaci pečlivě nachystanou a pro 15 z Vás opět připravili nezapomenutelný večer s kriminalistikou.Po zkušenosti z prvních dvou procházek se můžu osobně zaručit, že nic podobného jinde nezažijete. Přestože některé informace k případu si samozřejmě může dohledat každý a jít se podívat na místo stejně tak, možnost vyslechnout si celý případ v reálných kulisách a od skutečných kriminalistů je něco, co nikdo jiný v Čechách nemůže nabídnout.
 
Oba pánové navíc všechny účastníky prvních procházek (mě nevyjímaje) překvapili mírou pečlivosti, s jakou si celé putování nachystali - včetně dobové obrazové dokumentace a možnosti doslova si osahat model vražedné zbraně i jiné dobové předměty související s případem. Nepochybuji, že pánové tuto úroveň přípravy zopakují i u procházky v Motole.
 
Datum třetí procházky Ve stopách zločinu jsme určili na 1. listopadu v 18 hodin večer.

Přestože i tentokrát pozvánku na tuto přednášku od nás dostávají pouze odběratelé našeho Neuramailu (coby velké poděkování za důvěru v nás vloženou a za to, že jste v tom s námi ;-)), přesto silně doporučuji zajistit si místo na procházce okamžitě. Abychom mohli garantovat jedinečnou atmosféru, kterou naše procházky mají, museli jsme drasticky omezit počet zájemců, kteří se s námi na kriminalistické putování mohou vydat.


Maximální počet účastníků procházky jsme proto stanovili na 15.
 
Doporučujeme neváhat a zajistit si místo okamžitě! :-)

 

Procházka začíná 1. listopadu v 18:00 v Motole (bude upřesněno účastníkům procházky).

Předpokládané ukončení procházky je ve 20:00.

Na procházku doporučujeme pevné boty a teplé oblečení, přeci jen budeme dvě hodiny pochodovat venku. :-)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole: