Ve stopách událostí 17. listopadu (29. 11. 2018, 18:00)

250 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Prožitková procházka ve stopách jednoho z nejdůležitějších okamžiků našich moderních dějin, včetně pohledu na druhou stranu kordonu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obrázek prý řekne více než tisíc slov, tak to zkusím:

 

 

V pátek 17. listopadu 1989 v 15:40 se na pražském Albertově sešlo přes 500 studentů pražských vysokých škol. Šlo o povolenou pietní akci, spoluorganizovanou Socialistickým svazem mládeže. To byl také jeden z důvodů, proč nebylo možné akci zrušit, přestože někteří představitelé moci měli z celé události nepříjemné obavy.
 
A skutečnost, že několik následujících hodin a dnů jim dalo za pravdu, pro ně asi byla jen malou útěchou.
 
Připomínka událostí 17. listopadu každý rok zaplní přední stránky novin a hlavní vysílací čas médií. Popis "brutálního násilného zásahu proti mírumilovným demonstrantům" známe dnes téměř všichni, stejně jako následný historický milník našich dějin - Sametovou revoluci.
 
Ale známe je skutečně dobře?
 
Když pánové Radek Galaš a Jan Holub poprvé zmínili myšlenku událostí 17. listopadu coby námětu prožitkové procházky Ve stopách zločinu, hned tento nápad zase odvolali, že by to prý bylo příliš silné kafe.
 
Bohužel nevěděli, že mně stačí málo.
 
O několik měsíců později se mi podařilo toto téma znovu otevřít a hlavně přesvědčit oba pány, že to zkusíme. Ještě teď tematicky v listopadu. A když už, tak pořádně.
 
Poprvé tedy budete mít možnost projít si nejen trasu protestního průvodu, ale také se dozvědět, jaké informace v tu chvíli proudily kanály bezpečnostních složek, jaké přicházely rozkazy a proč se situace nakonec vyvinula tak, jak se vyvinula, přestože pořádkové složky měly nařízeno nezasahovat proti demonstrujícím silou.
  
Řečeno stručně, poprvé budete mít možnost podívat se na události 17. listopadu z obou stran kordonu.
 
Přestože události tohoto jediného dne před téměř třiceti lety jsou stále živé a velmi citlivé téma, rozhodli jsme se poslední letošní prožitkovou procházku věnovat právě jim. S informacemi, které jinde nenajdete. Průvodcovské role se tradičně zhostí podplukovník ve výslužbě Radek Galaš a jeho kolega Jan Holub, který se 17. listopadu pohyboval přímo v centru Prahy. Věřím, že to bude opět nezapomenutelný večer.Přestože událostí 17. listopadu byla v minulých dnech plná média a příští rok bude mediální vlna o to silnější, zdaleka ne všechno se lze z médií dozvědět, natož v reálných kulisách a prakticky "naživo". Mohu s klidným srdcem i svědomím zaručit, že nic podobného nikde jinde nezažijete.
 
Pečlivost, s jakou se oba pánové na procházky chystají, zcela odráží jejich práci u policie. :-) Díky tomu účastníci procházky zažijí pokaždé něco netradičního - ať už je to dobová obrazová dokumentace, možnost osahat si model vražedné zbraně, nebo třeba nákresy králíkáren od posledního popraveného vraha v Československu vzniklé při čekání na trest smrti. Pro závěrečnou procházku letošního roku mám od nich navíc přislíbeno něco speciálního a tematického, ale nebudu prozrazovat předem. :-)
 
Datum letošní poslední procházky jsme určili na čtvrtek 29. listopadu v 18 hodin večer.

Pozvánku na naše procházky posíláme jen a pouze odběratelům našeho Neuramailu - to je bez diskuze. Je to naše velké poděkování za důvěru a za to, že s námi chcete věřit, že svět ještě půjde opravit. Nicméně přestože události 17. listopadu rozhodně nebyly komorní, další demonstrace není cílem procházky. :-) Z tohoto důvodu a také v zájmu zachování jedinečné atmosféry, kterou naše procházky mají, musíme opět dodržet limit počtu zájemců,  kteří se s námi na toto historické putování mohou vydat.
 
Maximální počet účastníků procházky je 15, procházky bývají obvykle vyprodány během hodiny.
 
Doporučujeme neváhat a zajistit si místo okamžitě.

 

Procházka začíná 29. listopadu v 18:00 na Albertově (bude upřesněno účastníkům procházky).

Předpokládané ukončení procházky je ve 21:00 - POZOR, tentokrát bude procházka zřejmě delší a opravdu procházková ;-)

Na procházku doporučujeme pevné boty a teplé oblečení, případně něco pro zahřátí s sebou v termosce - přeci jen budeme víc než dvě hodiny pochodovat venku. :-)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole: